Kask Bontrager Rally MIPS – idealny uniwersalny kask MTB

Co świadczy o tym że kask Bontrager Rally MIPS jest kaskiem idealnym dla wielu osób jeżdżących w szeroko pojętym MTB? Jedną z przyczyn dlaczego tak uważąmy jest to że kask ten został praktycznie nie zmieniony w stosunku do ubiegłej kolekcji a na rok 2018 otrzymał wiele nowych kolorów.

Opisując go krótko można przytoczyć kilka słów: lekki, ładny, dopasowany, bezpieczny, kompatybilny, wygodny:

  • lekki – musimy pamiętać że jest to kask do czegoś więcej niż cross-country, w kasku tym możemy czuć się bezpiecznie nawet w ciężkim terenie, przy dużych prędkościach, mimo tego że kask jest bezpieczny nie waży dużo – jego masa, już razem z obszernym daszkiem, wkładką MIPS a także skorupą sięgającą daleko na potylicę i ochraniającą tą część głowy to tylko 390gram w rozmiarze M. jest więc na tyle lekki że nie będzie nam ciążył w trakcie wielogodzinnej wyprawy rowerowej czy “upalania” na trasach.
  • ładny – kask mimo swojego przeznaczenia, od XC poprzez ścieżki i enduro, nie wygląda topornie, jego kształt jest lekki i opływowy. W pełni regulowany daszek pozwala ustawić go wedle swoich preferencji, ogromna dostępność kolorów (do wyborów mamy damski czarno/różowy i unisex czarny, oliwkowa zieleń, niebieski oraz pomarańczowy), pozwala to dobrać kolor pod siebie.
  • dopasowany – Bontrager Rally dzięki trzem rozmiarom (S 51-57, M 54-60, L 58-63) oraz systemowi BOA, pozwala dopasować kask idealnie do swojej głowy. Idealne dopasowanie to nie tylko wygoda ale także bezpieczeństwo. Dopasowany i dobrze “zamocowany” na naszej głowie kask, podczas upadku nie przesunie się i spełni idealnie swoje zadanie chroniąc nas i absorbując siłę uderzenia. Dodatkowo system Headmaster umożliwia pełną regulację za pomocą jednej ręki, zwiększa to ogromnie naszą wygodę użytkowania kasku.
  • bezpieczny – kask wyposażony w skorupę z kompozytu in-mold jest niesamowicie wytrzymały. Pokrycie Drop-in z tyłu kasku dodatkowo zwiększa ochronę. Ale najważniejszy system, wkładka MIPS, dzięki której podczas upadku wewnętrzna wkładka delikatnie przesuwa się względem skorupy zewnętrznej naśladując naturalny ruch płynu mózgowo-rdzeniowego, dzięki tej technologii możemy czuć się wiele bezpieczniej.
  • kompatybilny – na kasku możemy w bardzo łatwy sposób zamontować dodatkowe akcesoria za pomocą systemu Blendr. W bardzo prosty sposób zamontujemy kamery sportowe, oświetlenie lub inne akcesoria. Co ciekawe mocowanie to nie ingeruje w strukturę kasku a jesteśmy w stanie zapiąć oraz odpiąć je jednym ruchem.
  • wygodny – kask z racji tego jakie jest jego przeznaczenie posiada niesamowity system wentylacji, dzięki czemu możemy zapomnieć o przegrzewaniu się i poceniu.

 

 

 

 

Mocowanie Blendr

 

Mocowanie Blendr

 

W pełni regulowany daszek.

 

System BOA

 

Wkładka MIPS

 

Pełna gama kolorystyczna. Po kliknięciu na zdjęcie przeniesie nas na stronę sklepu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

Shopping Cart

No products in the cart.