skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0% skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0% skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0%
skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0% skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0% skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0%

Kask Bontrager Rally MIPS – idealny uniwersalny kask MTB

Co świadczy o tym że kask Bontrager Rally MIPS jest kaskiem idealnym dla wielu osób jeżdżących w szeroko pojętym MTB? Jedną z przyczyn dlaczego tak uważąmy jest to że kask ten został praktycznie nie zmieniony w stosunku do ubiegłej kolekcji a na rok 2018 otrzymał wiele nowych kolorów.

Opisując go krótko można przytoczyć kilka słów: lekki, ładny, dopasowany, bezpieczny, kompatybilny, wygodny:

  • lekki – musimy pamiętać że jest to kask do czegoś więcej niż cross-country, w kasku tym możemy czuć się bezpiecznie nawet w ciężkim terenie, przy dużych prędkościach, mimo tego że kask jest bezpieczny nie waży dużo – jego masa, już razem z obszernym daszkiem, wkładką MIPS a także skorupą sięgającą daleko na potylicę i ochraniającą tą część głowy to tylko 390gram w rozmiarze M. jest więc na tyle lekki że nie będzie nam ciążył w trakcie wielogodzinnej wyprawy rowerowej czy „upalania” na trasach.
  • ładny – kask mimo swojego przeznaczenia, od XC poprzez ścieżki i enduro, nie wygląda topornie, jego kształt jest lekki i opływowy. W pełni regulowany daszek pozwala ustawić go wedle swoich preferencji, ogromna dostępność kolorów (do wyborów mamy damski czarno/różowy i unisex czarny, oliwkowa zieleń, niebieski oraz pomarańczowy), pozwala to dobrać kolor pod siebie.
  • dopasowany – Bontrager Rally dzięki trzem rozmiarom (S 51-57, M 54-60, L 58-63) oraz systemowi BOA, pozwala dopasować kask idealnie do swojej głowy. Idealne dopasowanie to nie tylko wygoda ale także bezpieczeństwo. Dopasowany i dobrze „zamocowany” na naszej głowie kask, podczas upadku nie przesunie się i spełni idealnie swoje zadanie chroniąc nas i absorbując siłę uderzenia. Dodatkowo system Headmaster umożliwia pełną regulację za pomocą jednej ręki, zwiększa to ogromnie naszą wygodę użytkowania kasku.
  • bezpieczny – kask wyposażony w skorupę z kompozytu in-mold jest niesamowicie wytrzymały. Pokrycie Drop-in z tyłu kasku dodatkowo zwiększa ochronę. Ale najważniejszy system, wkładka MIPS, dzięki której podczas upadku wewnętrzna wkładka delikatnie przesuwa się względem skorupy zewnętrznej naśladując naturalny ruch płynu mózgowo-rdzeniowego, dzięki tej technologii możemy czuć się wiele bezpieczniej.
  • kompatybilny – na kasku możemy w bardzo łatwy sposób zamontować dodatkowe akcesoria za pomocą systemu Blendr. W bardzo prosty sposób zamontujemy kamery sportowe, oświetlenie lub inne akcesoria. Co ciekawe mocowanie to nie ingeruje w strukturę kasku a jesteśmy w stanie zapiąć oraz odpiąć je jednym ruchem.
  • wygodny – kask z racji tego jakie jest jego przeznaczenie posiada niesamowity system wentylacji, dzięki czemu możemy zapomnieć o przegrzewaniu się i poceniu.

 

 

 

 

Mocowanie Blendr

 

Mocowanie Blendr

 

W pełni regulowany daszek.

 

System BOA

 

Wkładka MIPS

 

Pełna gama kolorystyczna. Po kliknięciu na zdjęcie przeniesie nas na stronę sklepu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz wszystkie produkty