skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0% skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0% skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0%
skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0% skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0% skorzystaj z zakupów w systemie ratalnym do 60 x 0%

Buty MTB Bontrager Foray

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaczynając, trzeba napisać jedno, buty Bontrager Foray to najlepsze buty MTB  w tej klasie cenowej, to jest fakt. A więc przejdźmy do konkretów.

Do czego stworzony jest ten but? Do wszystkiego co związane jest z jazdą na rowerze. Sprawdzą się idealnie na rekreacyjnych przejażdżkach w weekendy, czy to nizinach czy w górach. Sprawdzą się tak samo dobrze na maratonach MTB oraz zawodach CX. Jest to bardzo wszechstronny but z kilku powodów:

Zapięcie BOA IP1 – zapięcie to gwarantuje nam idealne dopasowanie się do stopy. Jest niesamowicie precyzyjne a przy tym bardzo łatwe w obsłudze. W trakcie jazdy możemy również, w banalnie prosty, intuicyjny, sposób regulować siłę „dopięcia” naszego buta, przekręcając jedno pokrętło. Można też tutaj nadmienić że buty Bontrager Foray to najtańsze buty MTB w kolekcji firmy Bontrager wyposażone w ten system.

 

 

 

 

 

Kształt inForm Pro – podobnie jak wcześniej opisane zapięcie BOA IP1, dzięki tej technologii mamy idealne dopasowanie do stopy, gwarantuje to komfort, brak otarć oraz ucisków oraz bardzo dobre przeniesienie mocy, nie tracimy przez to siły, która ucieka w powietrze tylko każdy wat wykręcony przez nas przenoszony jest w ruch roweru. Dodatkowo mamy możliwość opcjonalnie wymieniać wkładki do butów dla różnego rodzaju stopy, dodatkowo wkładki te dopasowują się do naszej stopy przez co zapobiegają odciskom.

 

 

 

 

 

Sztywność podeszwy 6 na 14 – co realnie daje nam taka sztywność? To że przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów przeniesienia mocy, mamy wysoki komfort jak i możliwość chodzenia gdy jest taka potrzeba. Sztywność 6 na 14 jest wystarczająca do treningów oraz do amatorskiego ścigania się.

 

 

 

 

 

 

Ochrona GnarGuard – dzięki tej technologi mamy pewność że kamienie, gałęzie oraz inne czyhające na nasze buty niebezpieczeństwa na szlaku nie zakończą nam zabawy z jazdy przedwcześnie. Bardzo dobre rozwiązanie jeśli zależy nam na tym aby nasz but wytrzymał dużo, nawet w trudnym terenie.

 

 

 

 

 

 

Wentylacja – dwie siateczki wentylacyjne znajdujące się na przodzie buta oraz otwory na języku powodują że nawet w najgorętsze dni nie będziemy mieli ochoty tych butów zostawić na trasie i wracać bez nich.

 

 

 

 

 

 

 

Bieżnik podeszwy – jest ona bardzo sztywna. Ma to swoje plusy, jak i minusy. Do plusów możemy zaliczyć na pewno to że podeszwa wytrzyma dużo i nie zetrze nam się szybko. Minusy to niestety to że na śliskich korzeniach czasem but lubi się uślizgnąć. Jednak takie sytuacje zdarzają się tylko podczas szybkich i stromych podbiegów, możemy jednak takim uślizgom bardzo łatwo zaradzić. Buty standardowo są wyposażone w gniazda pod wkręcane kolce, dzięki nim, nawet na śliskiej czy też błotnistej nawierzchni nie musimy bać się o brak przyczepności.

 

 

 

 

Z butów tych korzystają niektórzy pracownicy naszych sklepów oraz zawodnicy grupy kolarskiej PM RIDER TEAM, którą wspieramy. Wszyscy uważają że ten model butów jest najlepszy w tej cenie.

 

No i najważniejsze, mówi się że czerwony jest najszybszy, tak więc buty Bontrager Foray mamy dostępne w najszybszym kolorze – czerwonym, oraz nie mniej szybkim – czarnym.

 

 

 

 

 

 

 

Buty te można zobaczyć, przymierzyć a także kupić w każdym z naszych sklepów. Serdecznie zapraszamy.

Kliknij na obrazek i przejdź do sklepu

 

Zobacz wszystkie produkty