Mactronic Rifle – 1400 lumenów zamknięte w pancernej, kompaktowej obudowie.

Wielu z nas, szczególnie w obecnym okresie gdy noc jest dłuższa niż dzień, zastanawia się nad wyborem rowerowej lampki. Jest wiele świetnych produktów znanych firm, marki takie jak Bontrager, Knog, Cat Eye wypuszczają lampki, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Coraz bardziej wybija się też Polski Mactronic i to właśnie o produkcie tej firmy chcieliśmy dziś napisać.

Mactronic Rifle – lampka stworzona na rower, 1400 lumenów, wodoodporna, mocna, aluminiowa konstrukcja a co najważniejsze, co szczególnie przykuwa uwagę – wymienne akumulatory.

 

Zaczynając od początku, lampka oferuje 1400 lumenów uzyskiwane dzięki 2 diodom Cree XM-L2, diody te dają neutralne dla ludzkiego oka barwę światła a do tego charakteryzują się żywotnością aż do 100 000 godzin.

Najważniejszą rzeczą, którą skrywa ta lampka są jednak akumulatory, w środku znajdują się dwa ogniwa 18650 firmy Panasonic (czołowy producent tych ogniw), każde z nich o pojemności 2600 mAh, co daje łącznie 5200 mAh. Co oznacza to dla nas, trzy ogromne korzyści:

  • czas świecenia – zwykle lampki o takiej mocy mają mniejszą pojemność akumulatorów przez co czas świecenia wynosi max. 60min.(jednak nie zawsze jest to wada, często taka pojemność wystarcza a lampka jest mniejsza). W przypadku lampki Mactronic Rifle, mamy dwa akumulatory, czas świecenia wydłużony jest do 115min w przypadku najmocniejszego trybu 1400 lumenów.
  • ładowanie – dzięki zastosowaniu akumulatorów lampkę możemy ładować poprzez USB, przez co naładujemy ją w domu z ładowarki sieciowej, w pracy z komputera lub w podróży z power banka
  • wymienność akumulatorów – większość z nas kupując droższą lampkę boi się że akumulator po kilku miesiącach lub latach straci swoją pojemność. Wielu wybiera przez to lampki bateryjne, które niestety nie są zbyt ekonomiczne z racji potrzeby ciągłego dokupowania baterii. W lampce Rifle akumulatory możemy łatwo wymienić a nawet, gdy wybieramy się na kilka dni w góry na totalne odludzie, możemy zabrać zapas naładowanych akumulatorów i wymieniać je w trakcie.

Lampka oprócz wyżej wymienionych zalet jest w pełni wodoodporną konstrukcją odporną do tego na wstrząsy oraz kurz.  Aluminiowa, solidna obudowa zapewnia odporność na wszelkie upadki czy uderzenia.

W najmocniejszym trybie (High 100% 1400lmn) lampka będzie świecić przez 1,55godz. W przypadku trybu Low, 30% 420lmn, czas świecenia wydłużą się do 5,55hodz. a w trybie pulsacyjnym (Flashing) 6,35godz. Przydatną funkcją jest też tryb, w który lampka przełącza się gdy poziom baterii zejdzie poniżej 10%, w trybie tym lampka może świecić do 5,30godz. Co daje nam pewność że nie zabraknie nam światła na kilka km przed domem gdy zapomnimy wcześniej naładować ogniwa.

Lampkę Rifle możemy śmiało polecić, dla nas produkt ten jest w czołówce rowerowego oświetlenia, możemy ją polecić każdemu kto szuka lampki na lata, uniwersalnej i mocnej. Choć nie można tej lampki zaliczyć do najtańszych to jej zakup zwróci się na pewno bardzo, bardzo szybko.

 

W zestawie otrzymujemy lampkę, akumulatory, kabelek do ładowania wraz z mocowaniem na rower, mocowanie jest na tyle uniwersalne że będzie pasować do praktycznie każdego roweru dostępnego na rynku.

 

Shopping Cart

No products in the cart.

h

Lorem ipsum dolor sit amet, duis doming commune id vel, probo mucius torquatos in estes.