Lokalizator notiOne – czyli o tym jak znaleźć swój rower… np. po kradzieży

notiONE wskaże gdzie jest to czego szukasz – tak promuje się producent, czy faktycznie wskaże hmm… tak, testowaliśmy i wskaże.

Co to właściwie jest notiONE? – jest to niewielki, naprawdę niewielki, lokalizator Bluetooth. W połączeniu z aplikacją, ułatwia odnajdowanie tego do czego został przymocowany: klucze, telefon, pies – a może rower?

Ilu z nas boryka się z problemem zabezpieczania swoich rowerów przed kradzieżą. Co prawda zabezpieczenia, czy to łańcuchy czy u-locki są coraz mocniejsze, jednak nie ma co ukrywać i tak każdą rzecz przy odpowiednio długim czasie można rozciąć. Lokalizator może nam pomóc już w momencie gdy skradną nam rower. Na początek jednak kilka informacji:

  • JAK DZIAŁA LOKALIZATOR NOTIONE PLAY?

Lokalizator notiOne pomaga odnaleźć to, czego szukasz, zarówno w pobliżu, jak i z dalekiej odległości.
Informację o lokalizacji zguby łatwo sprawdzisz na ekranie swojego telefonu.
Dane wyświetlają się w aplikacji notiOne za pomocą znacznika na mapie i adresu.
Już ponad 1 milion telefonów w Polsce odbiera sygnał z notiOne i przekazuje go na telefon właściciela.
Dzięki temu możesz namierzyć zgubę nawet z bardzo dużych odległości.

Mówiąc prosto, lokalizator łączy się aplikacją notiONE w innych telefonach, ale nie tylko, Yanosik – popularny antyradar, bardzo popularna aplikacja z której notiONE również czerpie sygnał.

  • ZASIĘG

System notiOne korzysta z sieci popularnych polskich aplikacji, dzięki czemu pomaga w odnalezieniu na przykład kluczy, roweru lub dziecka, nie tylko w pobliżu, ale również na drugim końcu Polski.

  • BATERIA

Wymienna bateria w lokalizatorze notiOne działa nawet rok. Informację o stanie baterii znajdziesz w aplikacji notiOne po kliknięciu ikonki “i”.

  • ODPORNOŚĆ

Materiały, z których wykonany jest notiOne są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, takie jak woda, piasek czy kurz.

  • UNIWERSALNOŚĆ

Ze względu na niewielki rozmiar, lekką wagę i praktyczne mocowanie, lokalizator może być używany m.in. do zabezpieczenia dzieci, starszych osób, psów, kotów, a także kluczy, portfela, torebki, roweru i innych cennych przedmiotów

Często zadawane pytania:

  • Jaki jest zasięg lokalizatora?

System notiOne współpracuje z popularnymi polskimi aplikacjami. Dzięki temu można zlokalizować np. klucze, rower lub dziecko, nie tylko w zasięgu telefonu, ale również na drugim końcu Polski. Informacja o lokalizacji wyświetla się w aplikacji notiOne w postaci adresu i znacznika na mapie.

  • Ile telefonów w Polsce odbiera sygnał notiOne?

Obecnie w Polsce jest ponad 1 milion telefonów pośredniczących w przekazywaniu sygnału notiOne. Dzięki nim, informacja o lokalizacji notiOne może być szybko przesłana na Twój telefon nawet z bardzo dużych odległości.

  • Czy notiOne pomoże znaleźć klucze ukryte w domu?

Do lokalizowania zguby w promieniu kilkudziesięciu metrów, przeznaczona jest funkcja: “Szukaj w pobliżu”. Gdy ją włączysz, dźwięk lokalizatora naprowadzi Cię na miejsce ukrycia notiOne z bardzo dużą dokładnością. Przy pomocy notiOne, odnajdziesz również swój telefon, nawet gdy będzie wyciszony. W tym celu wystarczy nacisnąć breloczek, a telefon zadzwoni.

  • Czy bateria jest wymienna?

Bateria w lokalizatorze notiOne działa wiele miesięcy. Informacje o jej stanie znajdziesz w aplikacji po kliknięciu ikonki “i”. Po wymianie zużytej baterii na nową, urządzenie będzie działać dalej.

Specyfikacja:
Komunikacja – Bluetooth 4.0+ Low Energy
Wodoodporny – tak
Kompatybilność – Urządzenia z systemem iOS oraz Android 4.3 i wyższym, oraz Bluetooth 4.0+ Low Energy
Waga – 6g
Wymiary modułu – 27 x 27 x 8,5mm
Zasilanie – wymienna bateria CR1632
Czas pracy na baterii – do 1 roku
Sygnał dźwiękowy – Tak

 

Jak więc, w normalnych warunkach ma działać notiONE? Mały lokalizator przypinamy do rzeczy lub zwierzęcia (np. psa), którego w razie potrzeby chcemy zlokalizować. W przypadku roweru jest wiele miejsc gdzie sprytnie możemy takie urządzenie ukryć. Po kradzieży roweru, zgubieniu kluczy, portfela, ucieczce psa, będziemy mogli zlokalizować notiONE a co za tym idzie tak cenną dla nas rzecz.

Nie ma co ukrywać że może to nie stać się w przeciągu kilku sekund, notiONE musi połączyć się ze swoją aplikacją, Yanosikiem lub inną popularną aplikacją żeby wskazać nam gdzie się znajduje. Jednak w dzisiejszych czasach, szczególnie w miastach, nastąpi to bardzo bardzo szybko, w końcu coraz wiele osób korzysta z najróżniejszych aplikacji, większość z nas ma telefon z  systemem Bluetooth i spore grono używa w samochodzie systemu Yanosik.

Sami, jako sklep, testowaliśmy notiOne i możemy śmiało powiedzieć – to działa. Poddaliśmy notiOne ciężkiemu testowi. Zakładając go na swoim rowerze, wyłączyliśmy nasze telefony. Pokonaliśmy kilka tras, w centrum, na trasie oraz na przedmieściach. Lokalizator nie pokazywał co prawda całej drogi, gdy byliśmy w ruchu, jadąc, mijając auta, pieszych czy innych rowerzystów nie był w stanie złapać sygnał. Połączenie Bluetooth jednak chwilę trwa. Jednak na każdym skrzyżowaniu, gdy zatrzymywaliśmy się na światłach, nasza lokalizacja została odnotowana, tak samo jak po dotarciu do domu. Podobnie sprawa ma się w przypadku zagubienia kluczy czy psa.

Jak realnie notiONE pomoże nam odnaleźć nasz rower po kradzieży? Po włączeniu aplikacji, podpowie nam ona dokładnie gdzie znajduje się nasz rower, nawet gdy w pierwszym momencie nie będzie nikogo w zasięgu urządzenia z potrzebnym łączem Bluetooth.

notiOne, na dzień pisania tego tekstu, dostępny jest w cenie 119zł oraz w 4 kolorach: czarnym, czerwony, zielonym oraz niebieskim. Możliwe jest też spersonalizowania urządzenia pod wytyczne klienta.

NotiOne można kupić w naszych sklepach stacjonarnych oraz w naszym sklepie internetowym: https://pmrider.pl/produkt/lokalizator-notione/

Krótki filmik o notiOne zrealizowany przez samego producenta: kliknij tutaj – nastąpi przekierowanie do serwisu YouTube

 

 

 

Shopping Cart

No products in the cart.

h

Lorem ipsum dolor sit amet, duis doming commune id vel, probo mucius torquatos in estes.